Як обміняти квартиру?

Як змінити стару квартиру на нову без істотних матеріальних витрат? Давайте розглянемо можливі варіанти…

Перший. Trade in – коли одна квартира з доплатою йде в залік вартості іншої. Будинки за містом, дачі, ділянки землі обмінюватися так не можуть.

Компанія-продавець квартири в новому будинку при викупі вашої старої квартири занизить її ціну відсотків на 20-25, для того щоб виставити її на ринок та швидко продати.

Історія права власності та документи на викуповує квартиру повинні бути в бездоганному стані, і в ній не повинно бути зареєстрованих осіб, у відповідності з правилами обміну.

З-за втрати 25% від вартості квартири такий обмін буде більш дорогим для бажаючих, і багатьох він не влаштує. Крім того, де жити господарям і де реєструватися до заселення в нове житло?

Другий. Продажем квартири за ринковою ціною буде займатися будівельна компанія, яка виступає в якості продавця квартир у нових будинках. Визначати ринкову вартість вашого житла буде фахівець забудовника-продавця.

На термін продажу старої квартири буде заброньована нова. Бере участь в обміні, придбавши нову квартиру, може відразу в неї в’їхати разом з домочадцями, якщо вона повністю готова. Після продажу колишнього житла він відразу одержить за нього гроші. Це вигідніший спосіб обміну, порівняно з trade in.

Як обміняти квартиру?

Третій. Під заставу наявної квартири можна спробувати взяти банківський кредит для купівлі нової. Ви зможете отримати не більше 80% від вартості вашого житла, і будете зобов’язані підтвердити використання кредиту на заявлені цілі – показати банку договір про угоду, і документ, що підтверджує оплату.

Тоді виписуватися, продавати квартиру для погашення кредиту можна буде після придбання нової.

Четвертий. У заставу за кредитом може піти і купується квартира в новому будинку. Тут працюють правила іпотеки. Її оформляють у власність, заїжджають з сім’єю, реєструються, а потім починають продаж старого житла.

П’ятий. Все-таки, частіше обмінюють житло, одночасно продаючи старе і купуючи нове. Купується квартира повинна бути обов’язково оформлена у власність, хоча не оформлені таким чином квартири набагато дешевше. Заощадити тут вдасться, швидше за все, значніше всіх вищенаведених способів обміну.

Подумайте – який обмін буде зручний вам і підійде до засобів і тимчасових витрат, і стали новоселами…