Як правильно підписати договір купівлі-продажу?

Безпосереднє підписання договору є заключним етапом операції, пов’язаної з нерухомістю. Всі наслідки такої угоди вже після остаточного підписання договору будуть розглянуті в суді. Тому в момент укладення договору слід звертати увагу на будь-які важливі деталі…

Коли підписується договір купівлі-продажу або оренди квартири, то часто сторони не достатньо уважно читають договір, а іноді і зовсім цього не роблять. Фахівці не рекомендують діяти таким чином.

Той, хто укладає договір, несе певну відповідальність за наслідки укладеної угоди. Тому не слід заощаджувати час на прочитання всіх пунктів складеного документа, щоб уникнути в подальшому багатьох неприємностей.

Природно, що потрібно приділити увагу встановленню відповідності учасників угоди. Тут мається на увазі, що договір повинен бути підписаний тим же людиною, який представляв квартиру. Не варто потрапляти на гачок і підписувати договір, коли кажуть, що власником квартири є близький родич і пропонують поговорити з ним по телефону.

Дуже важливо упевнитися в тому, що продається квартира дійсно є власністю того, хто її продає. Варто подивитися паспорт продавця і порівняти його дані з тими, які вказані в договорі купівлі-продажу, разом з цим потрібно вивчити свідоцтво на право власності на житло і пересвідчитися в його справжності. Ці дані повинні бути внесені в договорі купівлі-продажу.

Як тільки в договорі будуть вказані всі особи, які беруть участь в операції і їх дані, то можна буде переходити до ознайомлення із змістом. Всі складові договору повинні бути уважно прочитані, а їх вміст цілком зрозуміло.

договір купівлі-продажу

Інакше варто попросити ріелтора роз’яснити не до кінця зрозумілі моменти. Це входить в його обов’язки і не потрібно боятися здатися неабиякою занудою! Адже за всі послуги фахівця сплачуються непогані гроші.

У договір можуть бути вписані від руки певні зміни, з якими кожна зі сторін повинна бути згодна. Можна і самому попросити внести ті чи інші доповнення.

Наприклад, якщо з господарем квартири укладена домовленість про внесення квартиронаймачем плати щомісяця, а той, у свою чергу, вимагає заплатити відразу за три місяці вперед, то це також має бути зазначено в договорі. Жодна дрібниця не повинна бути упущена. А будь-який договір повинен пройти низку інстанцій, щоб згодом мати юридичну силу.

Для договору оренди квартири цілком достатньо нотаріального засвідчення. А договір купівлі-продажу реєструється в державних органах. Особиста присутність учасника угоди необхідно.

Слід також знати, що чим серйозніше людина підходить до питання підписання того чи іншого договору, тим більше у нього можливостей уникнути неприємностей, пов’язаних з наслідками укладеної угоди.