Як правильно здати квартиру в оренду?

Один з найпопулярніших способів отримання доходу це здача в оренду нерухомості. Якщо у вас є вільна квартира, то ви можете непогано на цьому заробити…

Однак, для того, щоб правильно здати квартиру в оренду необхідно грамотно підійти до цієї справи, знати деякі нюанси і хитрощі.

В першу чергу, необхідно визначитися з терміном, на який ви плануєте здавати свою квартиру.

Якщо здавати квартиру подобово, то і вартість оренди буде більше, проте, вам буде необхідно постійно шукати нових клієнтів.

Якщо ж ви хочете позбавити себе від постійного пошуку орендарів, то краще здавати квартиру на довгостроковий період.

Перед здачею необхідно оцінити саму квартиру, позбавити її від непотрібного мотлоху: непотрібною посуду, коробок, старих газет. Залиште тільки найнеобхідніше.

Стару меблі теж краще прибрати. Наявність необхідних побутових приладів, таких як холодильник, мікрохвильова піч, телевізор, пральна машина, газова плита позитивно позначаться на вартості самої квартири.

здати квартиру в оренду

Якщо у вас обшарпані шпалери і стара сантехніка – то їх краще замінити. Квартира повинна бути чистою і затишною.

Також не забувайте, що велику роль відіграє розташування самої квартири. Район, поверх, чистота і світло в під’їзді, чи є поблизу місця, де можна погуляти, як провести час – парки, зони відпочинку.

Визначтеся, як ви будете здавати квартиру: ви можете або самостійно шукати клієнтів, або доручити ці клопоти агентству нерухомості. Здавати через агентство менш ризиковано, однак, не варто вибирати маловідомі агентства або приватних осіб.

Також рекомендуємо завжди самостійно показувати свою квартиру орендарям. В цьому випадку ви завжди зможете особисто побачити і поспілкуватися з людиною, якій довіряєте свою квартиру. Оскільки уявлення про ідеального клієнта у вас і у агентства можуть не збігатися.

І наостанок: завжди укладайте договір оренди. Договір – це ваш захист. У разі, якщо недобросовісні орендарі щось зіпсують, або вкрадуть, ви зможете повністю відшкодувати всі завдані вам збитки…