Як продати будинок?

Люди зазвичай продають свої будинки в силу різних причин. Одні просто змінюють місце свого проживання, інші відчувають нестачу в коштах, треті мають намір придбати інший, більш комфортний будинок…

Після прийняття рішення про продаж потрібно зробити все можливе, щоб продаж пройшла без неприємних наслідків і різного роду втрат.

Існують правила, які необхідно дотримувати при продажу будинку.

1. Потрібно переконатися в тому, що посередник (агентство нерухомості) буде працювати в інтересах продавця.

Крім того, потрібно впевнитися в тому, що посередник є висококваліфікованим працівником і добре розбирається в цих питаннях.

2. Не слід сильно піднімати ціну на об’єкт нерухомості.

Якщо завищити ціну, то можна значно збільшити час здійснення операції з продажу нерухомості, так як високі ціни відлякують потенційних покупців.

Перед здійсненням продажу будинку потрібно дізнатися ціну на аналогічні об’єкти нерухомості і середній термін продажу цих об’єктів.

3. Складаючи оголошення про продаж будинку, потрібно вказати додаткові переваги, які отримують покупці при його придбанні. Це може бути сучасний ремонт в будинку або гарний краєвид з його вікон, тощо

4. У тому випадку, якщо покупець починає торгуватися, потрібно підтримати його ініціативу. Потрібно аргументовано пояснювати покупцеві, чому виставлена продажна ціна є обґрунтованою. З покупцем треба вести переговори в спокійній обстановці, чітко відстоюючи свої позиції.

Як продати будинок?

5. Потрібно також переконатися в тому, що покупець має дуже серйозні наміри придбати цей будинок, а не просто збирає про нього інформацію. При цьому потрібно переконатися у платоспроможності покупця.

6. В оголошенні про продаж будинку не потрібно вказувати того, чого немає, насправді, – вся інформація повинна відповідати дійсності. Не потрібно також прикрашати об’єкт.

7. При розміщенні оголошення про продаж будинку потрібно розмістити кілька фотографій.

8. Перед продажем будинку потрібно провести в ньому косметичний ремонт, в іншому випадку, угода з його продажу може затягнутися на тривалий час.

9. Після того як оголошення подано, потрібно постійно тримати телефон під рукою і бути готовим відповідати на різні питання потенційних покупців, а також при необхідності звернутися на огляд даного об’єкта нерухомості…