Як проконтролювати орендаря?

Звичайно, самий надійний спосіб дізнатися, що ж робиться у вашій квартирі – це встановити приховану камеру…

Це допоможе забезпечити безпеку приміщення і встигнути правильно зреагувати, якщо раптом в будинок забралися злодії. Природно, орендар повинен знати про наявне спостереження і дати на нього письмову згоду.

Сам же орендодавець повинен особливо уважно вибирати орендарів, ризикуючи потрапити в руки шахраїв або аферистам, або потрапити в неприємну ситуацію.

Щоб застрахуватися від подібних випадковостей, перше, що потрібно зробити при здачі квартири в оренду, укласти з орендарем договір, в якому обумовити всілякі, навіть незначні, на перший погляд, нюанси.

Робиться це для того, щоб потім не виникало питань, що стосуються оплати квартири або умов її використання. Не варто забувати і про те, що може виникнути форс-мажорна обставина, наприклад, труба може протекти.

Особливо це стосується старих будинків, в яких сантехніка не змінювалася роками. Все це теж прописується в договорі, щоб не псувати відносин з сусідами і самим орендарем.

Коли ви приходите після вселення відвідати орендаря, він може сподобатися вам не менше, ніж при першому знайомстві, здатися не таким вже і чесним.

Ось тут-то і допоможе складений вами договір. Добре, якщо в нього включені такі пункти як термін оплати житла, штраф, що накладається у разі несвоєчасної сплати, випадки екстреного ремонту, і так далі.

проконтролювати орендаря

Також має сенс скласти такий документ як акт передачі майна, щоб, у разі чого, власник квартири завжди зміг довести документально, які речі він залишив у квартирі. Акт підписується при в’їзді орендаря.

Тепер, коли всі документи складені і підписані, потрібно проконтролювати їх виконання. Як це зробити? З одного боку, хочеться якомога частіше навідуватися в свою квартиру.

Це природно, що ви турбуєтеся за її стан, адже орендар не надто зацікавлений у збереженні квартири у її первісному стані.

А з іншого боку, орендар теж людина, і йому хочеться жити в своє задоволення, не напружуючись кожен раз при відвідуванні власника. Але, в будь-якому випадку, власник квартири повинен попередньо домовитися про зустріч, і вже, ні в якому разі, не відвідувати квартиру, коли орендаря немає вдома.

Напрошується висновок – треба поставити камеру. Але в нашій країні це суперечить закону, тому доведеться збирати інформацію іншими способами, не виключаючи сусідів…