Як шахраї прописуються в квартирах москвичів?

З січня 2011 року почала діяти постанова уряду РФ «про зміну правил реєстрації та зняття з обліку у відділеннях ФМС»…

Суть цієї постанови полягає у спрощенні процедури реєстрації на території Росії.

Громадяни тепер можуть не простоювати в чергах, а можуть просто зайти на сайт ФМС, і заповнити необхідний бланк, в якому необхідно вказати адресу, дані паспорта, а потім в паспортному столі поставити штамп з пропискою.

Власник житла отримує повідомлення про намір кого-небудь прописатися в його квартирі протягом 3 днів. Якщо протягом цього часу він не опротестує прописку, вона вважається дійсною.

Вже зараз власники квартир Санкт-Петербурга почали стикатися з фактами шахрайства.

Для того щоб цього не відбувалося, необхідно звернутися в ФМС, і написати заяву про те, що Ви не бажаєте кого-небудь прописувати на Вашій території.

Щоб не виникло проникнення в квартиру, варто укласти договір з охоронною компанією, в якому вкажіть тих, хто має право на квартиру.

Як шахраї прописуються в квартирах москвичів?

У разі, якщо реєстрація відбулася, то доведеться звертатися в міліцію, так як лише заявою в паспортний стіл обійтися не вийде, – людина зареєстрований. Як стверджують московські юристи, такого роду реєстрації призведуть лише до підвищення рівня злочинності, збільшення крадіжок.

Власник же потім повинен буде довести, що це, дійсно, його квартира. В результаті, ситуація доведена до повного абсурду: уряд передбачало отримати позитивні результати, а вийшли – лише жалюгідні.

Проте, як пояснює керівник ФМС Костянтин Полторанін, кримінальні випадки заселення – досить рідкісне явище, так як в процедурі постійної реєстрації нічого не змінилося, а при оформленні тимчасової необхідно заповнити бланк, який має бути підписаний власником, а також повинні бути вказані паспортні дані власника квартири.

Цей бланк здається у відділення ФМС або надсилається поштою. Згідно його словами, якщо власник не знав про реєстрацію сторонньої людини на своїй житлоплощі, то він може написати заяву в ФМС, і того знімуть з реєстрації.

Однак можуть виникнути проблемні випадки, при яких, дійсно, необхідно звернутися в суд, і чекати рішення кілька місяців. Але такі ситуації виникають вкрай рідко…