Як стару квартиру обміняти на нову?

Хочете зі старої квартири переїхати в нову? Це можна зробити за допомогою обміну. Обмін дозволяє без великих грошових витрат поліпшити свої житлові умови. Які ж існують варіанти обміну? Природно, будинки побудовані до 70-х років не мають особливих зручностей, порівняно з сучасними будівлями. Кухні в старих будинках маленькі, стелі низькі, немає підсобних приміщень, комунікації зношені. З цієї причини люди хочуть обміняти старе житло на нове, витративши при цьому невелику суму грошей…

Існує кілька варіантів такого обміну. Найбільш зручним варіантом вважається варіант trade in – це коли одна нерухомість змінюється на інший з доплатою. В цьому є свої обмеження – дачі, земельні ділянки і заміські будинки таким способом не обмінюються.

Компанія, яка продає квартиру в новому будинку, викупить стару квартиру за заниженою ціною. Зазвичай вартість занижується на 20-25 відсотків, так як їй потрібно швидше продати вашу квартиру на ринку, а для цього доводиться серйозно поступитися в ціні. У квартирі, що йде на викуп, документи повинні бути в ідеальному порядку, там не повинні бути зареєстровані люди.

Наступний спосіб обміну – будівельна компанія, яка продає квартиру в новому будинку сама займеться продажем вашої квартири, при цьому продає за ціною близьку до ринкової. Нову квартиру бронює на час, який необхідно для продажу старої. Проте в даному випадку виникає питання реєстрації. Якщо квартира в новобудові готова, то ви можете переїхати до неї відразу ж після її покупки. Гроші від продажу старої квартири отримаєте після продажу.

обміняти квартиру

Якщо порівнювати з першим варіантом, для багатьох людей цей спосіб є вигідним. Звичайно, можна також взяти кредит на поліпшення житлових умов. Однак банк не видасть кредит на суму, що перевищує 80 відсотків від вартості квартири, і вимагатиме представити докази цільового використання кредиту. При цьому продажем старої квартири та витягом з неї можна буде зайнятися після покупки нової квартири.

Витрати будуть йти на отримання кредиту та оплати послуг ріелтора. За кредитом іноді заставним майном виступає сама квартира, що купується в новобудові. Продажем старої квартири займаються безпосередньо після оформлення у власність нову реєстрацію.

У деяких випадках обмінюють старе житло на нове шляхом продажу та придбання одночасно. Право власності на нову квартиру вже повинна бути оформлена, хоча ціна квартири без такого оформлення набагато нижче. Ринок нерухомості багато нових квартир, де ніхто ще не проживав, так як вони були придбані з метою вкладення коштів, і ви завжди можете знайти для себе і своєї сім’ї підходящий варіант.