Як уникнути шахрайства на ринку нерухомості?

Купівля або оренда об’єктів нерухомості завжди зв’язана з певним ризиком. І тут не має значення, в якій країні відбувається угода…

Безумовно, традиційно є країни, практично, бездоганні в цьому відношенні, – Швейцарія, Франція, Німеччина та ін Однак і тут не варто забувати про можливість бути ошуканим. Щоб уникнути неприємної ситуації, необхідно тримати в голові кілька правил.

Шалений темп життя змушує покупців та орендарів звертатися до послуг спеціалізованих агентств. Вони, на жаль, не завжди дотримуються інтереси клієнтів. По-перше, ріелтори навмисно або через забудькуватість не можуть проінформувати вас про важливі умовах і обмеженнях угоди (заборону на ремонт будівлі, зміні планування тощо).

Деякі нечистоплотні агентства намагаються продати заздалегідь неліквідні об’єкти за низькою ціною. Проте безкоштовний сир буває тільки в мишоловці».

По-друге, поширеним способом обману буває так звана «подвійна комісія». У деяких країнах громадяни, які здійснюють операції з нерухомістю, не зобов’язані оплачувати послуги ріелтора. Роботу посередника оплачує або продавець, або покупець.

По-третє, в ідеалі, краще користуватися послугами знайомого юриста або незалежного експерта. Його послуги, як правило, обходяться набагато дешевше, ніж послуги юриста, пропонованого ріелторами.

Як уникнути шахрайства на ринку нерухомості?

Неприємна ситуація може виникнути і в разі, якщо продавець нерухомого об’єкта не є його безпосереднім власником. Щоб уникнути подібної ситуації необхідні особисте спілкування продавця і покупця, проведення експертизи всього пакету документів та підтвердження права власності продавця.

Дуже ризикована купівля об’єкта нерухомості до завершення будівництва. Деякі забудовники можуть виявитися «безперспективними». Зведення будинків на гроші позичальників може служити ознакою відсутності у забудовника ліквідних активів або необхідних дозволів.

У таких випадках будівництва затягуються на роки або припиняються зовсім. Щоб уникнути проблем з довгобудом, варто ознайомитися з станом справ у компанії, її репутацію на ринку нерухомості, а також визначити в договорі штрафні санкції та зобов’язання продавця щодо повернення грошей у разі припинення або затримки будівництва.

Хорошим варіантом може стати страхування споруджуваного об’єкта і самої угоди…