Як вибрати будинок для покупки?

Як вибрати будинок для покупки? Щоб знайти «будинок своєї мрії», часом потрібно багато енергії і часу. Це зовсім непросте заняття, зате дуже захоплююче. Тому, в першу чергу, потрібно чітко представляти свою мету і пред’являються до будинку вимоги…

Щоб об’єктивно виділити якості, якими повинен володіти майбутній будинок, варто скласти список обов’язкових характеристик. При складанні списку можна ґрунтуватися на визначених пунктах.

1. Розташування. Самий головний фактор для вибору майбутнього будинку – правильно визначити його місцезнаходження: чи повинен він знаходиться на околиці або в центрі. Щоб повністю визначитися з вимогами до місця розташування будинку, слід проаналізувати стиль вашого життя.

Наприклад, слід враховувати, що, якщо ви будете жити в маленькому містечку, все ваше життя буде відбуватися на очах у сусідів, але машин тут набагато менше. У селі або на периферії, як правило, театр, кінотеатр, ресторан або парк відпочинку знаходиться на певній віддалі, тому доведеться постійно використовувати автомобіль, щоб дістатися до потрібного вам місця, зате ви отримаєте самотність і тишу.

Життя у великому місті, з точки зору зручності переміщення, безсумнівно, краще, але в обмін на зручність ви отримуєте шум транспорту і загазоване повітря.

Як вибрати будинок для покупки?

2. Інфраструктура. Варто перелічити сервіси, необхідні вам для комфортного життя. Це магазини, громадський транспорт, поліклініки, школи, спортивні заклади, супермаркети. Особливо, якщо у вас є діти, яким необхідно відвідувати навчальні та розвиваючі установи.

3. Тип житла. Краще заздалегідь визначитися, який тип житла вам переважніше: чи хочете ви жити на сучасній віллі, в апартаментах або в старовинному будинку.

Також важливий фактор рівня якості обробки (нормальний – середній, або люкс), чи є у вас бажання робити капітальний або косметичний ремонт, або ви хочете переїхати і жити в будинку відразу, чи потрібні вам такі доповнення до житла як паркування, сад або гараж, а також окреме опалення.

4. Бюджет. Необхідно точно розраховувати максимальний бюджет для придбання житла, враховуючи той факт, що вам також доведеться нести витрати по податках, наприклад: кадастр, іпотека, реєстрація, та оплачувати послуги нотаріуса при оформленні документів.

Якщо розглядати вартість витрат на оформлення паперів в процентному співвідношенні, то такі витрати будуть становити близько 10% від вартості обраного вами житла…