Як вибрати систему опалення в приватному будинку


Для опалення приватного будинку, як правило, використовують циркуляційні насоси. Виділяють кілька типів цього обладнання, і кожен з них має свої нюанси при установці. Типи циркуляційних насосів Теплоносій в трубах та радіаторах опалення повинен циркулювати без зупинки, але домогтися такого ефекту можна тільки за допомогою циркуляційного насоса. Насос для опалення в приватному будинку – це агрегат, основні елемент якого – ротор і вал з лопатевим колесом.Рекомендую система отопления в доме

Вал приводиться в рух за рахунок тяги електродвигуна, і завдяки гребущим лопат в трубах створюється необхідний тиск. Насоси в системі опалення приватного будинку можуть використовуватися двох типів – сухі і мокрі. Кожен з них має індивідуальні особливості, тому розглянемо їх детальніше. Мокрі циркуляційні насоси Шановний читач! Для завантаження зображень і статті на цьому сайті вимкніть AdBlock. Мокрий циркуляційний насос системи опалення приватного будинку Мокрими вони названі тому, що ротор і лопатеве колесо пристрої знаходяться безпосередньо в теплоносії.

«Мокрі» насоси мають конструктивну особливість: двигун агрегату герметично ізольований від ротора металевим стаканом, чого немає в насосах сухого виду. Мокрий циркуляційний насос відрізняється цілим рядом переваг: створює невисокий рівень шуму; простий в експлуатації (не вимагає частого обслуговування); легко настроюється; має компактні розміри; низьке енергоспоживання. Правда, перераховані вище переваги не обійшлися і без недоліків, головний з яких – невисокий ККД. Ця негативна особливість пояснюється неможливістю повністю герметизувати стакан, який відокремлює двигун і теплоносій.

Тим не менш, насоси «зануреного» (не плутати з «зануреними» типу Гном) вважаються найбільш переважними при монтажі опалювальної системи в невеликому котеджі або приватному будинку. Сухі циркуляційні насоси Шановний читач! Для завантаження зображень і статті на цьому сайті вимкніть AdBlock. Циркуляційний насос сухого типу На відміну від вищеописаних моделей, в «сухих» агрегатах ротор ніяк не контактує з теплоносієм. У цьому типі агрегатів робочий вал ізольований від електродвигуна за допомогою спеціальних добре відполірованих металевих кілець. Ізоляція робочих частин дозволила домогтися високого ККД: для «мокрого» це значення не перевищує 50%; для насоса сухого типу воно дорівнює 80%. Але з-за високого рівня шуму «сухі» моделі рекомендується встановлювати в окремих, технічних приміщеннях далеко від житлових кімнат. «Сухі» циркуляційні насоси можуть бути двох типів – горизонтальні і вертикальні.

У першому випадку двигун агрегату знаходиться в горизонтальному положенні, при цьому усмоктувальна трубка знаходиться з торця, а нагнітає – змонтована радіально на корпусі. У вертикальних моделях електродвигун знаходиться у вертикальному положенні, при цьому усмоктувальна і нагнітає трубка знаходяться на одній лінії і мають однаковий діаметр.

Як підібрати оптимальний насос опалення .
Види насосів та основи їх вибору При виборі циркуляційного насоса необхідно врахувати не тільки його тип (сухий або мокрий), але і велика кількість інших не менш важливих параметрів: потужність агрегату; діаметр труб; рівень витрати теплоносія та інші параметри. Підібрати продуктивність можна по потужності котла. Існує взаємозв’язок: P=V, де P – потужність котла, а V — обсяг пропускається насосом теплоносія в хвилину. Тобто якщо в будинку планується встановити котел потужністю 25 кВт, то до нього потрібно підбирати насос, який пропускає через себе 25 літрів в хвилину. Витрата теплоносія залежить від діаметру труб: невеликі: півдюйма – 5,7 літрів в хвилину; три чверті дюйма – 15 літрів; 1 дюйм – 30 літрів; середні: 1 дюйм з чвертю – 53 літри у хвилину; півтора дюйма – 83 літри у хвилину; великорозмірні: 2 дюйми – 170 літрів; два з половиною – 320 літрів в хвилину). При проведенні розрахунків приймається, що швидкість води в трубопроводі дорівнює 1,5 метра в секунду. Врахувати всі ці нюанси людині без відповідної освіти та навичок практично неможливо, тому при виборі насосів опалення варто віддавати перевагу тим магазинам, у штаті яких є професійні консультанти. Вибираючи виробника при покупці, варто приділити увагу німецької компанії, і конкретної моделі Wilo-Stratos ECO потужністю 59 ват, його особливістю є власна захист і автоматичний контроль від перепадів тиску, що може бути дуже корисним.