Як вибрати заміський будинок для дачі?

В приміських селищах та селах, з’явилося багато порожніх будинків. Багато городян, набувають їх під дачі. Користуються ними пів року, з моменту посадки до збирання врожаю. Як купити хороший будинок…

Перше, що треба перевірити, перед купівлею будинку, це дах. Дах не повинна текти, гарантовано це можна визначити тільки після дощу. Але протікання даху можна помітити і по плям на стелі. Крім огляду стелі, можна піднятися і на горище – там дах можна розгледіти зблизька.

В сонячний день, всі тріщини і відколи будуть просвічуватися, і відразу ж кидатися в очі. Визначтесь, наскільки складно буде усунути текти, якщо вона є.

На горищі оглядайте не тільки даху, але й несучі балки. Вони повинні бути сухими. Якщо попадається гниль, краще відмовитися від покупки – заміна балок, надто клопітка справа. Та й без спеціальних навичок, цю операцію виконати проблематично.

Як вибрати заміський будинок

Далі бажано спуститися в підпіллі, якщо воно є. Бажано купувати садибу з окремим підвалом. Але якщо будинок з підпіллям, його необхідно оглянути. Сухість ось що має бути там. Якщо у підпіллі підвищена вологість і відчувається затхлість, то огляньте колоди на наявність гнилі.

Потім найкраще обійти будинок, на відстані 20 метрів від стін. Так можна візуально визначити просідання будинку. Якщо видна велика просідання однієї частини фундаменту – будинок краще всього не купувати.

Ну і наостанок, це пічка. Якщо опалення не газова, а пічне, то зверніть увагу, де розташована піч, в центрі або з краю, є котел, підключений до системи батарей. Пічне опалення з грубкою в центрі без водяного котла, повинен відразу знижувати вартість будинку.

У печі перевірте витяжку, при відкритих конфорках, в піддувало повинен затягуватися повітря. Будь-які проблеми з пічкою, у принципі може усунути пічник. Але ця професія вироджується і хорошого пічника знайти проблематично.

Ось, мабуть, і все, адже головне в будинку-це дах, стіни і опалення – все інше вже дрібниці. Сподіваюся, що ці поради допоможуть майбутнім дачникам…