Як виглядає російський орендодавець?

Як показали дослідження на основі аналізу головного ресурсу, тобто квартири, орендодавців можна розділити на три групи: 1) «власники» – до цієї групи входять ті, кому житло дісталося без покупки; 2) «власники» – ними купується житло з метою вкладення капіталу; 3) «інвестори» – ті, хто купує житло, щоб потім здавати в оренду…

Кошти, одержувані від здаваного приміщення, витрачаються на поточні витрати, а іноді вкладаються в оренду житла більшого розміру або кращої якості.

Представники групи «власники» – власники нерухомості, яким вона дісталася у спадок або внаслідок приватизації. Як правило, їх достаток невеликий, і це штовхає на необхідність здачі квартири.

Житло, яке вони можуть надати в оренду, не відрізняється чудовим санітарним станом, і, як правило, поповнює ряди квартир економ-класу.

Ця група орендодавців неорганізована і некерована. Їх головний принцип – переманити орендарів з комфортного житла за рахунок низької ціни. Але їх поведінка ніяк не впливає на зростання цін.

російський орендодавець

Групу «власники» складають орендодавці, які розглядають свою нерухомість як інвестиційну житло. Квартира – перспективна інвестиція. Його можуть не здавати в оренду, так як власник не закінчив обробку, або з якихось інших причин.

Здати квартиру – для них не мета, тому ціни вони не знижують, і готові чекати клієнта стільки, скільки необхідно. «Власники зацікавлені в зростанні цін, але не будуть це провокувати. Ринок оренди не є для них профільним.
Для «інвесторів» орендний ринок – профільний бізнес. Такі люди, як правило, не тільки здають квартири (кілька одночасно), але і знімають, воліючи їх періодично міняти.

У таких орендодавців існують певні установки: 1) житло завжди тільки дорожчає; 2) нерухомість в регіонах буде прагнути до такої ж вартості, як у великих містах.
Представники цієї групи налаштовані на створення якісного ринку орендного житла.

У них є необхідні ресурси для створення довгострокового бізнесу, в якості якого вони розглядають ринок нерухомості. Вони зацікавлені в стабільності і зростанні ринку, в зрозумілому і прозорому оподаткування. Саме «інвестори» надають якісне житло, починаючи з звичайних квартир і закінчуючи поверхами і будинками…