Як заощадити на оренді квартир?

Практично, в перший же місяць орендарю квартири, для того щоб розрахуватися з її власником, потрібна сума, яка в 3 рази більше щомісячної орендної плати…

По-перше, завжди вноситься застава (він, як правило, дорівнює сумі за місяць проживання), по-друге, комісійні агенту, по-третє, оплата за перший місяць. Навіщо потрібен заставу?

В принципі, заставу вигідний і орендарю, і власнику житла. Якщо квартиронаймач буде неакуратний в проживанні та експлуатації майна, то власник компенсує це сумою застави.

У разі, коли орендар містить квартиру, техніку та меблі в порядку, а у власника квартири не виникає ніяких претензій, то застава йде в рахунок сплати останнього місяця проживання.

За що платити агенту? Оплата послуг агента викликає недовіру – а заробив свої комісійні?

Слід заздалегідь обумовлювати, за що і скільки потрібно буде платити. Якщо ріелтор тільки привів потенційного орендаря за потрібною адресою, то йому не потрібно платити повноцінну комісійну суму.

Але, коли агент активно бере участь в процесі знімання житла, допомагає скласти договір, роз’яснює всі тонкощі й можливі неприємні моменти, то, природно, він відпрацьовує свої гроші.

заощадити на оренді

Як заощадити на оренді квартири? Перше, що приходить в голову, – економія за рахунок комісійних ріелтору. З ним можна поторгуватися, якщо квартира економ-класу без побутової техніки і хорошою меблів, або орендар готовий оплатити проживання за кілька місяців (в цьому випадку можна навіть спробувати домовитися з власником квартири і виплатити комісійні разом).

Незайвим буде спробувати домовитися про поступову виплату, однак не можна забувати, що всі механізми виплат повинні бути чітко розписані в договорі.

Як орендар може розраховуватися за квартиру? Якщо орендар уклав договір з великим агентством, то, швидше за все, це буде безготівковий розрахунок. Наприклад, оплата по банківській карті або переказ на розрахунковий рахунок компанії.

Це досить комфортно: всі виплати будуть підтверджені чеками, і навіть не доведеться особисто зустрічатися з власником квартири. І не можна забувати, що з агентством повинен бути укладений договір на надання ріелторських послуг, а всі виплати обґрунтовані документально – чеком і актом про виконання робіт.

Як кажуть професіонали, якщо відносини орендар-агентство-власник будуть правильно і докладно супроводжено грамотними документами, то права жодної зі сторін не постраждають…