Як здати квартиру економ-класу?

Кожне літо на московському ринку нерухомості з’являється безліч квартир економ-класу для здачі в оренду. Це сезонне явище, і пов’язане воно з тим, що на ринок нерухомості виходять «літні» квартири…

Жителі Москви на літні місяці поселяються в своїх дачах і заміських будинках.

Свої квартири вони пропонують для короткострокової оренди. Такі квартири починають з’являтися в оголошеннях про здачу в оренду вже з середини квітня.

Їх кількість досягає 8% від загального числа квартир, що надаються в оренду. Ця кількість залежить від загальної економічної ситуації в країні.

Наприклад, у кризовому 2009 році частка таких квартир становила близько 12%. У той час збільшувався і термін здачі квартир в оренду, аж до 8 місяців: з квітня по листопад.

Люди хотіли отримати з свого житла максимум доходів, здаючи його в оренду. За прогнозами фахівців, у поточному році строки оренди не вийдуть за рамки звичайних, тобто квартири на літо будуть здавати в оренду, в період з травня по вересень.

Хто ж орендує такі сезонні квартири? Велика частина орендарів – абітурієнти, які приїхали поступати в навчальні заклади. Їм житло на більш тривалий строк не вимагається. Такий користуються орендою та приїжджі, які відвідали Москву у відпустці.

Самі москвичі на період ремонту в своїй квартирі користуються послугами орендодавців на літні місяці. Попит на таку короткочасну сезонну оренду не дуже високий.

Незважаючи на це, власники житла не поспішають знижувати орендну плату. Адже, надаючи квартиру в оренду, вони теж несуть певні ризики, а довгострокова оренда тягне ризики ще вище.

Як здати квартиру

Аналізуючи вартість оренди літніх квартир, можна зробити висновок, що вони відрізняються від ставок по оренді на тривалий період, в середньому, на 10-15%. Тут значення має і тип житла, і його місце розташування.

Наприклад, якщо ви знімаєте 1-кімнатну квартиру далеко від центру або кімнату в 2 — або 3-кімнатній квартирі, орендна плата може бути нижчою майже на 40% від орендної плати при звичайних умовах.

При оренді сезонного житла ризики несе, як орендар, так і орендодавець. Орендарю потрібно не помилитися з термінами. А це є однією з істотних проблем. Нерідко бажані терміни орендаря і власника житла не збігаються.

Якщо орендар згоден в’їхати на нетривалий час, згодом орендодавцю доведеться шукати нового мешканця.

Крім того, що здається квартира може бути єдиною власністю орендодавця. У разі непередбачених обставин, що йому доведеться повернутися і розірвати договір оренди достроково, оскільки іншого житла він не має…