Як здати квартиру легально?

Квартири в оренду здавали завжди, але, якщо раніше робити це воліли нелегально, то сьогодні все частіше росіяни замислюються про те, щоб вибрати легальний спосіб. Розглянемо всі можливі варіанти…

Здаючи квартиру в оренду через агентство нерухомості, власник квартири сплачує двічі: ріелтора – відсоток, а державі – податок.

Правда при цьому він звільняється від неприємної обов’язки з’ясування відносин з квартиронаймачем.

Для подання декларації з ПДФО-3 в податкову інспекцію власник квартири повинен підготувати ряд документів.

Це оригінал і ксерокопія договору оренди, довідка з місця роботи за формою ПДФО-2, іноді розписка в одержанні грошових коштів за оренду, а також, безпосередньо, декларація, заповнена самостійно у двох примірниках.

Подати документи необхідно до 30 квітня кожного наступного за звітним року, а податок складе 13% від доходів за здачу квартири в оренду.

При цьому, якщо у власника є декілька квартир, які здаються в оренду, то в інспекцію представляється кожен з договорів.

Другий варіант передбачає реєстрацію в якості індивідуального підприємця.

В цьому випадку може бути застосована спрощена система оподаткування, що передбачає сплату або 6% від доходів, отриманих власником, або 15% від отриманого прибутку.

Як здати квартиру легально?

Ще один варіант для індивідуального підприємця – придбати патент на певний термін, протягом якого він може вільно бути орендодавцем власного житла.

Вартість патенту на рік розраховується, виходячи з 6% від ймовірного доходу за рік, установленого законом в кожному суб’єкті Російської Федерації, і залежить вона від того, який можливий дохід від оренди житла можна отримати в даному регіоні.

Патент може бути виданий на термін від місяця до року, при цьому виконується відповідний перерахунок. Сплатити патент можна в два етапи. 1/3 власник квартири має сплатити не пізніше 25 днів після того, як патент почне діяти, а ще 2/3 – не пізніше 25 днів після закінчення його дії.

При цьому залишок не включається сума страхових внесків, що не перевищують 50%. Подавати декларацію про доходи, у разі придбання патенту, не потрібно, досить вести в книзі доходів податковий облік.

І останнє – подавати заяву на придбання патенту необхідно не пізніше ніж за місяць, після того як оформлене індивідуальне підприємництво за місцем здаваної в оренду квартири…