Як здійснити зниження ризиків при покупці нерухомості?

Перед купівлею нерухомості необхідно ознайомитися з правилами купівлі житла. По-перше, купуючи квартиру в споруджуваному будинку у підрядника, необхідно особливо ретельно продумати варіанти страхування коштів, що перераховуються будівельникам…

На сьогоднішній день, найкращою гарантією є гарантія відомого банку. Підрядник зобов’язаний застрахувати вкладення покупця, а в договорі купівлі-продажу чітко повинен бути прописаний сам механізм страхування.

Як здійснити зниження ризиків при покупці нерухомості?

Цей механізм повинен бути зрозумілий і ясний пересічному покупцеві, але в будь-якому випадку бажано, щоб цей механізм (та й весь договір) був підданий аналізу спеціаліста, аудитора. Добре, якщо цей банк – це банк, який фінансує підрядника.

У цьому випадку, банк зазвичай бере майно забудовника (включаючи, ділянка саму забудову) у заставу до кінця будівництва. Банк сам продумує механізм захисту квартири кожного покупця при такому страхуванні, щоб його квартира в майбутньому, при своєчасної та повної оплати житла, не стало предметом спору (не фігурувала в заставної).

По-друге, всі сплачуються гроші повинні вноситися тільки через банк на банківський рахунок підрядника (проекту). Якщо гроші сплачено підряднику «напряму», то банк не гарантує їх захист, наприклад, у разі банкрутства. Всі перерахування і всі чеки повинні посилатися на той банківський рахунок, який відкрито для даного проекту (або підрядника).

Цей рахунок повинен супроводжуватися аудитом протягом будівництва. Не розслабляйтеся до отримання ключів і заселення в квартиру…