Як зробити оцінку квартири?

Кожен продавець мріє продати свою квартиру за максимальною ціною в самі короткі терміни. Як визначити ціну квартири так, щоб кишеню і радів, і покупець швидше знайшовся…

Спочатку у визначенні ціни допоможуть газетні оголошення. Можна взяти за відправну точку ціну квартири такої ж площі у вашому районі.

Припустимо, ви продаєте трикімнатну квартиру, а на сусідній вулиці «троячку» виставили за 7 млн. рублів.

Можна дати рекламне оголошення, де вказати ціну квартири близько 5,5 млн. рублів, природно, на наступний ранок ваш телефон гуде від дзвінків і натовпи охочих рвуться дивитися житло. Дайте наступне оголошення, трохи збільшивши ціну.

Збільшуйте ціну до тих пір, поки ваш телефон не змовкне – так можна визначити верхню межу ціни.

Оптимальною буде та ціна, при якій до вас приходить один зацікавлений покупець в тиждень. Ви будете впевнені, що ціна занижена, і що квартира, все-таки, буде продана.

Ще один плюс таких попередніх оголошень – за цей час вас відвідає безліч різних ріелторів, які, так чи інакше, пропонуючи свої послуги, вкажуть вам на недоліки і достоїнства вашого житла. Недоліки ви зможете, по мірі сил, усунути, а переваги – підкреслити.

Після чого вже можна запрошувати професійного оцінювача.

Оцінювач використовує в своїй роботі, як чисто суб’єктивні фактори: загальна атмосфера квартири, ступінь придатності приміщення для проживання відразу після покупки, так і цілком об’єктивні.

В першу чергу – це місце розташування будинку. Мають значення близькість до центру або можливість швидко дістатися до нього на метро, наявність в крокової доступності магазинів, поліклінік, дитячих садів, шкіл, парку і т. д.

Як зробити оцінку квартири?

Другою важливою характеристикою будь-якого житла є якість будинку. В цілому, можна сказати, що цегляні будинки цінуються вище монолітних, а монолітні – дорожче панельних.

Має значення і час будівлі, в поєднанні з матеріалами, які використовуються при будівництві. Найдорожчі будинки – сучасні цегляні будівлі, сталінські висотки і багатоповерхові будинки 50-х років.

Найдешевші будинки: многоподъездные багатоповерхівки 70-80-х років і «хрущовки». Десь посередині між дорогими і дуже дешевими будинками знаходяться дохідні будинки початку ХХ століття, сучасні панельні будівлі і цегляні п’ятиповерхівки.

Третій важливий фактор – рівень самого будинку. Наявність парковки значно підвищує ціну, власна консьєржка або камери спостереження, чистий під’їзд, справний вантажний ліф – всі ці «дрібниці» говорять про те, які люди живуть у під’їзді, наскільки високий їх матеріальний рівень і т. д.

Використовуючи ці знання, можна цілком самостійно адекватно оцінити власну квартиру, і в своїх планах спертися на цілком конкретну суму грошей…