Яка ситуація на ринку житла?

Цікаво, а що діється на ринку житла зараз? Що новенького? Які тенденції і що відбувається з цінами? Грунтуючись на відповідні публікації в ЗМІ, спробуємо розібратися…

По-перше, що стосується попиту і пропозиції, то тут все без змін. «Первинного» житла – дефіцит, так і відповідний попит на цю категорію житла практично відсутня. Народ «охолов» до новобудов, цікавиться лише «вторинним» житлом.

За інформацією деяких ЗМІ, мовляв, у поточному році житла побудовано декілька більше, ніж за аналогічний період минулого року. Однак замовчується той факт, що зростання відбулося саме за рахунок індивідуального житлового будівництва.

Населення тепер займається самобудом, ігноруючи підрядників і купуючи земельні ділянки для індивідуального житлового будівництва без підряду. Мабуть, росіяни обмежені в коштах і розраховують лише на власні сили.

Введених багатоповерхових житлових будинків, як кажуть, «по пальцях перерахувати можна». Зауважимо, що в поточному році введено в експлуатацію індивідуальні житлові будинки, будівництво яких було розпочато ще в докризові часи.

Яка ситуація на ринку житла?

Під час кризи, так і в післякризовий час приватних будинків було закладено зовсім мізерна кількість. Індустріальне домобудівництво все ще перебуває в жалюгідному стані і ніяк не може подолати наслідки кризи.

Безперечно, що приватними будинками житлову проблему в країні не вирішити, оскільки більшість населення не має необхідних фінансових коштів для побудови власних будинків.

По-друге, потенційні покупці втратили свою колишню платоспроможність, а продавці житла не йдуть на зниження цін і готові чекати стільки, скільки буде потрібно. Тому, напевно, не зумівши придбати житло в містах, деякі наші співгромадяни «ломанулись» в заміські малоповерхівки.

Яка-ніяка, а все-таки дах над головою! До речі, малоповерхове заміське житло купується лише в тому випадку, якщо ціна і якість поєднуються. Народ став більш розбірливим і вишукує виключно дешеве житло.

З-за підвищеного попиту житло на «вторинному» ринку лише за поточний рік подорожчало на чотири відсотки. Експерти прогнозують, що, мовляв, до кінця поточного року «вторинка» подорожчає щонайменше на п’ятнадцять відсотків. Що ж, подивимося…