Які фактори впливають на ціну нерухомості?

Багато людей, які стикаються з купівлею або продажем квартири, будинку або дачі, напевно, задавалися одним і тим же питанням: чому, здавалося б, однакові об’єкти нерухомості мають абсолютно різні ціни? Чи існують які-небудь фактори, що впливають на безпосереднє призначення ціни…

Першим і, напевно, найголовнішим фактором є близькість розташування квартири до центру міста. Чим ближче до центру – тим ціна буде вище, і навпаки. Справа в тому, що в центральній частині будь-якого населеного пункту зосереджені об’єкти, що мають найбільшу значущість для населення.

Це і адміністративні органи, і магазини, і парки, і офіси. У більш великих містах, де існує метрополітен, на ціну впливає і знаходження поруч з будинком станції метро. Але до центральних районах це великого відношення не має.

У віддалених же районах ситуація зовсім інша. Як показує статистика, якщо нерухомість розташована більш ніж у трьох зупинках від станції метро, то ціна на неї може бути істотно знижена.

Наступним чинником, що впливає на ціноутворення на нерухомість, є тип будови і його вікова категорія. Квартира в будинку, побудованому до революції, оцінюється набагато дешевше, ніж аналогічна в будинку 1970 року. Квартири в новобудовах обійдуться покупцям в рази дорожче.

Які фактори впливають на ціну нерухомості?

При призначенні ціни велику роль відіграють планування і площа житла. Приміщення з поліпшеною і індивідуальним плануванням зазвичай коштує на порядок дорожче інших.

Багато покупці також звертають свою увагу на кількість поверхів у будинку і наявність ліфта. Як правило, вартість квартир, розташованих на першому і останньому поверхах, порівняно нижче.

Існує ще декілька чинників, що визначають ціновий поріг на покупку квартири. Це, в основному: наявність телефону, балкона або лоджії, сміттєпроводу, стан трубопроводу і опалювальної системи. Загальний стан квартири теж грає роль в оцінці. Тут, як правило, враховується наявність або відсутність ремонту і його ступінь.

На деякі види нерухомості існує так званий сезонний попит. Так, наприклад, влітку збільшується кількість бажаючих придбати індивідуальний будинок або будинок в дачному секторі.

На закінчення варто додати, що на вибір житла впливає і екологія в даному районі міста. Близьке розташування від дому заводу або фабрики істотно знижує ціну на придбані квартири…