Є в Росії альтернатива іпотеці?

Розглядаючи способи вирішення житлового питання, багато хто напевно звертали увагу на іпотечне кредитування…

З одного боку, припадає на багато років потрапляти в залежність від банку, що надає кредит, а з іншого, ви одразу стаєте господарем власного житла. До недоліків іпотеки можна віднести збільшення вартості житла в два-три рази.

І те, що скористатися іпотечними кредитами на практиці можуть, лише близько десяти відсотків жителів Росії. Тому так важливим є питання про те, чи існує альтернатива іпотеці в Росії.

Один з варіантів – це житлові накопичувальні кооперативи, некомерційні організації, створені за принципом кас взаємодопомоги.

Для вступу в кооператив достатньо пред’явити паспорт, внести початковий внесок, а потім регулярно поповнювати касу внесків, розміри яких залежать від схеми, обраної учасником кооперативу.

Після того, як пройде не менше двох років, а накопичена сума буде становити від тридцяти до п’ятдесяти відсотків вартості бажаного житла, ви можете отримати решту суми в касі кооперативу і прописатися на купленій житлоплощі.

Гроші в кооператив повертаються поступово, за певний час, після чого квартира стає вашою власністю.

Недоліками цього способу є обмеження строків позики і те, що житлоплощу не є власністю власника до повного розрахунку з касою кооперативу.

До переваг можна віднести невеликий розмір початкового внеску і не дуже високий відсоток за грошовим кредитом.

Ще одним варіантом реалізації придбання житла можуть стати споживчі кредити. Звичайно, ставки за такими кредитами вище, ніж по іпотеці, але отримати їх набагато простіше.

альтернатива іпотеці

Якщо вам потрібна не дуже велика сума, і вас не лякає те, що термін виплати за таким кредитом зазвичай не перевищує п’яти років, це саме ваш варіант.

Будівельна ощадна каса, по суті справи, є будівельним банком, який ви вкладаєте гроші, отримуючи натомість кредит на придбання житла. Робота таких кас і перебуває під контролем держави, що дає вкладникам деякі гарантії.

У випадку з будівельними ощадними касами, від вкладників не потрібен початковий внесок, а це дуже зручно для людей, які не мають ще фінансових накопичень. В Європі такий спосіб придбання житла відомий давно, і досить популярний.

Наприклад, у Словаччині за п’ятнадцятиріччя роботи будівельних ощадних кас, житлове питання з їх допомогою вирішили близько п’ятдесяти відсотків населення.

На сьогоднішній день в Росії перед будівельними ощадними касами відкриваються великі перспективи в зв’язку з тим, що забезпечення росіян доступним житлом віднесено до пріоритетних завдань…