За що ми так любимо гостинки?

Дуже часто в рекламних оголошеннях недорогого житла з’являється слово «гостинка». Що це таке? Це вид жилого приміщення, скорочена назва якого походить від кімнати готельного плану…

За рівнем характеристик, гостинка вище і комфортабельніше комунальної квартири, але нижче «хрущовки».

Так само називається будівля, в якому більшість квартир – готельного типу. В основному, воно має п’ять-дванадцять поверхів і побудовано з цегли або панельних блоків.

Внутрішні приміщення нагадують готель або гуртожиток.

У них є кімнати площею дванадцять-двадцять квадратних метрів, з плитою, санвузлом, іноді без душа, невеликого передпокою.

За кордоном подібні квартири – від тридцяти до п’ятдесяти квадратних метрів – називаються студіями.

Головна відмінність між гуртожитками і готельками полягає в кількості під’їздів і наявності персональних зручностей.

У першому випадку – в будинку кілька під’їздів, кухні та санвузли загальні, розташовані на цьому ж поверсі.

У другому ж – під’їзд лише один, а на поверсі від шістнадцяти до двадцяти квартир. Шістдесяті-сімдесяті роки минулого століття – це період масового зведення готельок.

Заселялися в них фахівці, ще не створили сім’ї. Свій, досить невеликий санвузол – до трьох квадратних метрів – радував можливістю користуватися ним в індивідуальному порядку.

любимо гостинки

Кухня, як така, відсутня, але готувати можна було – всередині стояла плита. Не лякали мешканців і великі проблеми з гарячою водою, відсутність газу і те, що їжу готували на електроплиті, а посуд не мили в санвузлі.

У проекті таких квартир не було балконів, комор, антресолей. Замість холодильника були передбачені ніші під вікном, звані в народі «хрущовськими холодильниками».

Сьогодні на ринку нерухомості гостинки вельми популярні. Вони недорого коштують, мають зручності, хоч і часткові, легко змінюються і продаються. Житло такого плану називається доступним. Чим воно менше, тим більшим попитом користується.

Купуючи гостинку, людина отримує яку-ніяку, але житлову площу, окрему від усіх, на відміну від кімнати в комуналці.

Купують таку нерухомість, в основному, люди з невеликим достатком, наприклад, молоді сім’ї, молоді фахівці або, просто, вирішили обміняти кімнату в гуртожитку на свій куток…