Заміський котедж: плюси, мінуси і можливості

Заміський будинок для багатьох давно перестав бути показником розкішного способу життя…

Витрати на спорудження нового заміського будинку останнім часом цілком порівнянні з витратами на покупку квартири в Москві.

І справа тут зовсім не в зростанні доходів населення і появі середнього класу, причина цього – різниця в ціні квадратного метра.

1 м2 московської квартири коштує в 2 рази дорожче, ніж в заміському будинку (включаючи вартість земельної ділянки). Позначається на ціні і вплив економічної кризи.

Результатом чого є зростання інтересу покупців саме до об’єктів заміської нерухомості.

Комерційний директор компанії «MOZAIK Development» Тетяна Капланова відзначає, що в більшості своїй люди розглядають заміське житло в якості основного місця проживання.

Однак остаточне вирішення цього питання можливе тільки після ретельного аналізу і різносторонньої оцінки всіх можливих варіантів. Сьогодні будівництво доступного малоповерхового житла – пріоритетний напрямок серед всіх програм.

Заміський котедж

На думку Медведєва, таке будівництво є традиційним для Росії і що з’явилися останнім часом передумови до нього лише тому підтвердження. До того ж це один з основних варіантів виведення будівельної галузі з тривалої кризи.

Звичайно, приватний споживач бачить в покупці заміського будинку як плюси, так і мінуси. Однак простий математичний розрахунок розвіює всякі сумніви в значній перевазі заміського житла перед міськими квартирами.

Наведемо простий приклад.

Вартість 2-кімнатної квартири загальною площею 70 м2 в Москві становить 300 000 $. Котедж в Підмосков’ї загальною площею 170 м2 і ділянкою землі в 10 соток, розташований в радіусі 10 – 15 км від МКАД, можна купити за ті ж гроші.

Як проводився розрахунок вартості житла в цьому випадку? Будівництво 1 м2 заміського житла без урахування обробки обходиться в середньому близько 1000$, вартість земельної ділянки з підведеними комунікаціями становить близько 10000$ за сотку, додатково в кінцеву вартість об’єкта була включена 20%-ний прибуток девелопера…