Житло на первинному ринку нерухомості

Купуючи нерухомість, спочатку слід визначитися – яка квартира потрібна і яким критеріям вона повинна відповідати. Вибираючи житло на первинному ринку, потрібно зрозуміти його плюси і мінуси…

Очевидно, що нові об’єкти будівництва відрізняються підвищеним рівнем комфорту. Це виражається в більшій метражі загальної площі квартири, в рази збільшеної площі кухні, заміни в плануванні квартири довгих коридорів квадратними холами, в наявності просторих лоджій.

Крім цього, прокладка нових комунікаційних систем, потужної електропроводки, яка витримає повну навантаження всіх сучасних побутових приладів, застосування сучасних енергозберігаючих оздоблювальних матеріалів підвищують зручність.

Багато новобудови зводяться до вже існуючих і обжитих районах, а значить, можна відразу ж користуватися добре розвиненою інфраструктурою. Також з вікна буде відкриватися облаштований вигляд, а не голий пейзаж або сусідня будівництво.

Переваги новобудови суттєві, але, тим не менш, існують і серйозні недоліки. Покупка нерухомості на «первинці» – це завжди угода з високим ступенем ризику. Особливо добре це було видно під час останньої світової фінансової кризи.

Останнім часом нерідкі випадки здачі об’єкта в строк. Існують проекти, розтягнуті на багато місяців або навіть років. В ході будівництва ціна поступово змінюється, і з пайовиків можуть вимагати додатково сплатити різницю.

Житло на первинному ринку нерухомості

Можна, звичайно, відмовитися і розірвати договір, але, в такому разі, повернуть первісну суму, без врахування інфляції та знецінення. Тому при виборі компанії-забудовника потрібно бути гранично уважними, не соромитися її перевіряти документацію і консультуватися з незалежними фахівцями, детально вивчати всі пункти підписаного договору.

Дуже поширені випадки здачі новобудов без обробки. З одного боку, це добре, адже дозволяє створити інтер’єр за власним смаком. Але, з іншого боку, неоштукатурені стіни і голий стелю, відсутність стяжки на підлозі збільшать витрати на ремонт і затягнуть його за часом.

Також у витрати увійдуть заміна батарей, вхідних дверей та вікон, адже забудовники, як правило, використовують матеріали не найвищої якості. У загальній складності, ремонт і облаштування новобудови може збільшити вартість житла ще на 50%.

Слід також пам’ятати, що новий будинок буде сідати, мінімум, 5 років, що може призвести до появи дрібних тріщин.

Всі ці недоліки віддаляють момент новосілля, але, тим не менш, у випадку новобудови, можна довгий час спокійно жити в новій квартирі і не турбуватися про неочікуваних побутових неприємності…