Знайте, правильні питання це половина пройденого шляху, адже більшість продавців і ріелторів прикрашають свій товар, а про недоліки замовчують.

Якщо ви вирішили придбати ділянку землі то відразу необхідно підготувати питання, які заощадять ваш час…

Насамперед, під час дзвінків оголошень необхідно уточнити, з ким ви маєте справу, господарем або посередником. Якщо це посередник, то дізнатися суму його комісії, а також почитати відгуки про його агентстві в інтернеті.

Далі необхідно уточнити цільове призначення землі, сходитися чи воно з вашими планами на облаштування. Адже в деяких районах на переклад цільового призначення накладено мораторій.

Далі вам необхідно уточнити які комунікації є поруч з земельною ділянкою, зокрема стовпи з електрикою. Якщо так то потрібно дізнатися скільки коштує підключення, адже в більшості випадків ними володіють приватники і ціни далеко не природні.

Наступне, уточнити проходить газова труба поблизу ділянки, якщо ні, то коли планується підключення газу і хто цим займається.

Ще один камінь, в деяких районах споруді підвалів заважають грунтові води. Так як після спорудження котловану, його просто затопить. До того ж доведеться будувати або укріплений фундамент, або легкий будинок який не буде давати просідання.

Ще вам необхідно уточнити так сказати рівень ділянки, він може бути пологим або нерівним. А це додаткові витрати, і хто знає скільки камазів землі вам доведеться привозити.

Купівля землі

Потім вам необхідно дізнатися про під’їзній дорозі до ділянки. Адже якщо вона не заасфальтована, проїзд може бути заблокований сніжною зимою або брудом після проливного дощу.

Ще плюсом може виявитися можливість підключення міського телефону, адже інтернет вам у нагоді в побудованому будинку?

Решта за бажанням, можна уточнити віддаленість від траси адже це впливає на чистоту повітря. Наявність промислових об’єктів поблизу. Віддаленість від лісу або озера. Відстань до супермаркету чи магазину, так само заправки. Кількість побудованих будинків по цій вулиці.

Якщо ці питання ви задасте по телефону, то приїхавши на перегляд ділянки, ви вже будете об’єктивно оцінювати ваше бажання і прискіпливо перевіряти всі пункти зі своїми вимогами.

Але не забувайте перевірити документи, адже зараз безліч шахраїв які займаються підробкою та просто кажучи кидає людей на гроші. Ви навіть можете звернутися в земельне кадарство, для того щоб з’ясувати, хто є законним власником того чи іншого ділянки. І купувати його зі спокійною душею.